Zalety styropianu posadzkowego

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety styropianu posadzkowego

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia izolacja termiczna budynków. Dotyczy to zarówno budynków prywatnych, jak również budynków użyteczności publicznej. W dalszym ciągu najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest styropian.

Jaki styropian podłogowy wybrać?

styropian posadzkowy w BydgoszczyWłaściwa izolacja termiczna pomieszczeń budynków prywatnych jak i tych użyteczności publicznej jest bardzo istotna. Po pierwsze, umożliwia znaczne oszczędności jeśli chodzi o opłaty za pobór energii na ogrzewanie. Po drugie, latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, dzięki czemu można uniknąć konieczności stosowania klimatyzacji. Po trzecie, zapobiega przesiąkaniu wilgocią ścian, co znowu pozwala zapobiegać powstawaniu grzyba czy też pleśni. Jak się jednak okazuje, równie ważne co ocieplanie ścian jest ocieplanie podłóg i posadzki, gdyż również przez ten obszar dochodzi do znacznych strat ciepła. Jeżeli chodzi o styropian posadzkowy w Bydgoszczy możemy bez problemu kupić ten rodzaj styropianu. Różni się on nieco od typowego styropianu przede wszystkim jeżeli chodzi o jego parametry wytrzymałościowe. W przypadku, gdyby ktoś chciał użyć zwykłego styropianu do ocieplania posadzki, z pewnością nie wytrzyma on znacznego obciążenia i może pęknąć, ulec zgnieceniu, lub zmiażdżeniu, przez co przestanie pełnić odpowiednio funkcję izolacyjną. Z tego też względu do ocieplania podłóg i posadzek trzeba wykorzystywać specjalne rodzaje styropianu. Bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzić parametry danego styropianu posadzkowego, który chcemy wybrać. Styropian posadzkowy nosi oznaczenie „Dach-podłoga”, lub tez „Fundamenty”. Jeżeli takiego styropianu chcemy użyć do izolacji podłogi na najniższej kondygnacji, musi on cechować się bardzo wysoką izolacją termiczną. W przypadku zaś, gdy chcemy używać styropianu podłogowego do izolacji pomiędzy wyższymi kondygnacjami budynku, musimy wybierać ten, który ma bardzo dobre parametry jeśli chodzi o izolację akustyczną. Niezależnie od miejsca zastosowania tego typu styropianu, musi on mieć najlepsze parametry jeżeli chodzi o wytrzymałość na ściskania. Musi ono wynosić co najmniej 150 kg/m2 a w przypadku ciągów komunikacyjnych odporność na ściskanie musi wynosić co najmniej 250 kg/m2. W innym przypadku styropian w krótkim czasie popęka.

Izolacja termiczna podłóg jest równie ważna, co ta stosowana na ścianach budynku. Przez podłogę dochodzi bowiem do bardzo dużych strat ciepła. Zapobiec temu może pomóc odpowiednie odizolowanie posadzek, na przykład przy pomocy styropianu podłogowego.