Zalety wykładziny typu sztuczna trawa

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety wykładziny typu sztuczna trawa

 

Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie na tarasie lub balkonie wyjątkowo trwałej i estetycznej wykładziny imitującej sztuczną trawę. Rozwiązanie to sprawia, że ze zwykłego, wybetonowanego i nieużytkowanego kawałka mieszkania czy domu, można stworzyć miejsce idealne do obserwowania zachodów słońca lub leniwego picia porannej kawy. Sprawdź jak łatwo można samodzielnie rozłożyć sztuczną trawę oraz jaki jej rodzaj najlepiej sprawdzi się na twoim tarasie.

Zalety sztucznej trawy

sztuczna trawa - cenaDobra jakościowo wykładzina trawopodobna jest nie do odróżnienia od murawy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taką ozdobę we własnym ogrodzie czy na balkonie. Coraz częściej można ją także spotkać w przydomowych placach zabaw, gdzie naturalna trawa szybko zostaje wydeptana, a miękki zielony chodnik nie dość, że jest trwały, to jeszcze doskonale amortyzuje upadki. Sztuczna trawa także świetnie przepuszcza wodę, a więc opady deszczu jej nie straszne, gdyż wszystko wsiąknie w podłoże lub spłynie rynnami. Patrząc na efekt jaki można daje rozłożona na balkonie sztuczna trawa – cena wykładziny nie jest wcale wygórowana. W przypadku sztucznie wyglądającej wykładziny jest to kwestia około 15 zł za metr kwadratowy. Natomiast bardziej realistycznych modeli trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 40-50 zł za jednostkę. Dodatkowo fabrycznie przygotowane panele sztucznej trawy w różnych rozmiarach pozwolą bezproblemowo wyliczyć potrzebną ich ilość oraz samodzielnie zamontować wykładzinę bezpośrednio na posadzce balkonu czy tarasu. Sam montaż polega na dopasowaniu, przycięciu i podklejeniu na flizelinie poszczególnych paneli bądź elementu w rolce. W przypadku rozkładania sztucznej trawy na śliskiej powierzchni jak płytki czy terakota, warto także podkleić ją, aby zapobiec poślizgnięciom. Większość wiodących producentów wykładziny typu sztuczna trawa daje na nią kilkuletnią gwarancję. Według instrukcji obsługi przez ten czas trawa nie wypłowieje ani nie zostanie zniszczona przez zamarzającą wodę.

Biorąc pod uwagę trwałość jaką daje sztuczna trawa rozłożona na tarasie lub balkonie oraz jej bezobsługowe użytkowanie jest to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych osób, które potrzebują klimatycznego kącika, w którym odpoczną po pracy lub spędzą leniwe niedzielne popołudnie bez wychodzenia z domu. Co najważniejsze producenci nie widzą przeszkód, aby na wiosnę wyprać wykładzinę za pomocą myjki ciśnieniowej lub odkurzacza piorącego, co pozwoli pozbyć się kurzu i pyłów gromadzących się przez jesień i zimę.