Zamówiłem drzwi u znajomego stolarza

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zamówiłem drzwi u znajomego stolarza

Jeśli posiada się piękny dom z okazałymi drzwiami to warto czasem zastanowić się, czy nie trzeba tych drzwi wymienić na nowe. Dotyczy się to zarówno drzwi zewnętrznych jak i tych wewnątrz domu. Tym bardziej, że drzwi wymienia się na takie, które pasują do obecnych ościeżnic. W moim domu drzwi wewnętrzne i zewnętrzne miały już swoje lata i były sfatygowane zębem czasu. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie postanowiłem wymienić je na nowe. Musiałem tylko zdecydować jakie drzwi chciałbym do swojego domu zamontować.

Najpierw pomyślałem o drzwiach z marketu

drzwi w GostyninieMoją pierwszą myślą było kupienie drzwi uniwersalnych w jakimś pobliskim markecie budowlanym. Przecież wszystkie miały standardowe wymiary, więc nie trzeba było jakoś specjalnie szukać właściwych drzwi do odpowiednich futryn. Potem jednak zastanowiłem się nad tym bardziej i pomyślałem, że może jednak zamówiłbym drzwi u mojego znajomego stolarza. Na pewno wyszłyby o wiele drożej, aniżeli takie uniwersalne ze sklepu, ale pewnie wyglądałyby o wiele ładniej. W końcu postanowiłem, że zdecyduję się na solidne drzwi wykonane na zamówienie. Odwiedziłem mojego zaprzyjaźnionego stolarza, który robi piękne i drewniane drzwi w Gostyninie i zaprosiłem go do siebie na dokonanie pomiarów. Mój znajomy od razu uprzedził mnie, że na realizację zamówienia będę musiał poczekać kilka tygodni. Nie obawiałem się tego czekania ani trochę bo i tak drzwi, które były miały już kilkanaście lat. Więc nawet kilka miesięcy w jedną czy w drugą stronę niczego by nie zmieniło. W każdym razie teraz jestem w trakcie oczekiwania na realizację mojego zamówienia. Bo takie drzwi na zamówienie będą wykonane odręcznie. Nie będzie to więc żaden hurt ani tym podobna masowa produkcja. Oczywiście zamówiłem do domu wszystkie rodzaje drzwi – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Za niedługo drzwi będą u mnie montowane i już nie mogę się tego montażu doczekać. W tym celu przyjedzie do mnie wykwalifikowana ekipa stolarzy, która zajmie się montażem. Pomimo, że mam w domu uniwersalne rozmiary ościeżnic to i tak drzwi robione na zamówienie zawsze wymagają jakiś niewielkich poprawek.

Zrezygnowałem z kupowania drzwi w sklepie, bo uznałem to za zbyt mało opłacalne względem jakości. Postanowiłem zamówić drzwi u stolarza. Zrobione zostaną na wymiar, dzięki czemu nie będzie zbyt dużo pracy z ich montowaniem. Chociaż do tego i tak potrzebna będzie wykwalifikowana ekipa stolarzy. Zamontowanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych będzie wymagało również odpowiedniej przeróbki wykończenia futryn i ścian.