Zamówiłem profesjonalną wycenę kosztów wykończenia domu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zamówiłem profesjonalną wycenę kosztów wykończenia domu

Przy tegorocznych skokach cen w branży budowlanej wybudowanie domu za własne pieniądze okazało się mocno utrudnione. Zaczęliśmy budowę naszego domu na początku marca i dokładnie zaplanowaliśmy sobie każdy etap budowy pod względem jego kosztów. Na budowę domu mieliśmy odłożone w naszym mniemaniu naprawdę dużo pieniędzy. I właśnie gdy zaczęliśmy budowę zaczęło dziać się coś nigdy wcześniej niespotykanego. Ceny usług i materiałów budowlanych zaczęły gwałtownie rosnąć. Podwyżki cen były wręcz skokowe.

Musieliśmy znać dokładny koszt prac wykończeniowych

wycena kosztu wykończenia domu GdańskWszystkie nasze kalkulacje dotyczące kosztów wybudowania domu w stanie surowym zamkniętym wzięły w łeb. Wiedzieliśmy już w kwietniu, że mocno się przeliczyliśmy z naszymi szacunkami. Nie spodziewaliśmy się jednak, że aż tak się przeliczyliśmy. Wydaliśmy dużo więcej niż planowaliśmy, a po położeniu dachu wiedzieliśmy, że na wykończenie wnętrz pieniędzy nam już nie wystarczy. Chociaż jeszcze kilka miesięcy wcześniej byliśmy pewni, że wystarczy nam na postawienie domu i wykończenie go na gotowe. I dlatego właśnie przed pracami wykończeniowymi postanowiliśmy poznać ich dokładny koszt. Chcieliśmy dzięki temu uniknąć sytuacji, w której mogłoby nam braknąć na ten cel pieniędzy. Tym bardziej, że musieliśmy wziąć kredyt, więc nie mogliśmy się w szacunkach pomylić. W poznaniu kwoty potrzebnej na wykończenie pomogła nam profesjonalna wycena kosztu wykończenia domu Gdańsk przygotowana przez najlepszego w mieście rzeczoznawcę. Całkowity koszt, który rzeczoznawca wyliczył nam na podstawie aktualnych cen został powiększony o odpowiedni procent prognozowanych wzrostów cen. Dzięki temu zabiegowi mogliśmy być pewni, że wyliczona kwota będzie tą, którą rzeczywiście musimy na wykończenie domu mieć przygotowaną. Poza tym z taką profesjonalną wyceną mogliśmy iść do banku po kredyt i nie musieliśmy już korzystać z bankowego rzeczoznawcy. Teraz jesteśmy już na etapie prac wykończeniowych i możemy być pewni, że pieniędzy wystarczy nam na to, żeby wszystkie prace doprowadzić do samego końca.

Doświadczenie z początku tego roku nauczyło nas, żeby we wszelkich szacunkach związanych z kosztami jakichkolwiek inwestycji uwzględniać nawet najbardziej nieoczekiwane wzrosty cen. Budowa domu pod tym względem nas bardzo zaskoczyła, ale przy pracach wykończeniowych byliśmy już o wiele bardziej ostrożni. Skorzystaliśmy z usług profesjonalnego rzeczoznawcy, który dokładnie wycenił nam pracę według naszego projektu. Na szczęście wycena rzeczoznawcy okazała się w stu procentach trafna.