Zarabiam na przewozach busem do Belgii

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zarabiam na przewozach busem do Belgii

Chciałem opowiedzieć o tym jak można zarabiać na przewożeniu ludzi na trasach międzynarodowych. Sam zarabiam tak od wielu lat, ponieważ prowadzę firmę przewozową. Mam kilkanaście busów do których zatrudniam wykwalifikowanych kierowców. Moje busy kursują tylko na jednej trasie pomiędzy Polską a Belgią. Trasy obejmują oczywiście różne miasta w tych krajach, ale obsługiwanie tylko jednego kraju ma swoje plusy. Całą flotę busów mam w leasingu, dzięki temu mogę zarządzać kosztami bez konieczności inwestowania dużego kapitału na raz.

Oferuję atrakcyjne ceny za przewóz

przewozy busem do belgiiWydawać by się mogło, że przewożenie ludzi busem to łatwy kawałek chleba, ale w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Oczywiście można zarobić naprawdę sporo, ale trzeba mieć łeb na karku i dobrze wszystko zorganizować. Podstawą jest nowoczesna flota pojazdów, bo dzisiaj nikt nie chce jeździć kilkunastoletnimi busami. Dobrzy kierowcy to druga sprawa. Moje busy to samochody na prawo jazdy kategorii b, więc nie obowiązują tutaj obostrzenia jak w przypadku kierowców samochodów ciężarowych. To w tym biznesie znacznie wszystko ułatwia. Można mieć nawet najnowocześniejsze samochody i oferować nawet najbardziej komfortowe przewozy busem do Belgii, ale żeby zarabiać to trzeba mieć przede wszystkim klientów. I tutaj od razu napiszę, że zdobycie klientów to najtrudniejsza praca w tym całym biznesie przewozowym. Trzeba podejmować współpracę z agencjami pracy oferującymi pracę za granicą. Trzeba też ogłaszać się i reklamować wszędzie tam, gdzie tylko dotrze się do odpowiedniej grupy docelowej. I w końcu najważniejsze to oferowanie klientom jednej i stałej trasy o tej samej częstotliwości przejazdów. Dzięki temu klienci mojej firmy wiedzą, że moje busy przyjeżdżają i odjeżdżają z danych miast zawsze w te same dni i te same godziny. No i na koniec napiszę jeszcze, że w tym wszystkim ważna jest też atrakcyjna cena. Dobrą cenę wymusza zresztą duża konkurencja. W tym biznesie nie ma wysokich marż, dlatego trzeba mieć jak najwięcej pasażerów i jak najwięcej kursów, żeby dobrze zarobić.

Zarabianie na przewozie ludzi pomiędzy Polską a Belgią zacząłem wówczas, kiedy otwarto unijne granice dla nas Polaków. Dzięki temu, że zacząłem od razu to dzisiaj mogę powiedzieć, że ten biznes jest naprawdę dochodowy. Chcąc jednak zarabiać dużo trzeba mieć wielu klientów i duże możliwości przerobowe. Kilkanaście samochodów w zupełności wystarczy do tego, żeby w tej branży osiągnąć przyzwoite przychody i przede wszystkim naprawdę dobre dochody.