Zastosowanie kołków rozporowych Fischer

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zastosowanie kołków rozporowych Fischer

Czy zastanawiał się ktoś kiedyś, jak to jest, że w naszych domach i mieszkaniach przez wiele lat na ścianach wiszą szafki, półki, lustra oraz inne meble, a na sufitach lampy, doniczki czy drążki do ćwiczeń? Jak to się dzieje, że przez tak długi okres nie poluzowują się ani nie odpadają? Nie znalazły się tam przecież za sprawą jakiejś magicznej siły, ktoś przecież musiał je tam w jakiś sposób zamieścić. Odpowiedź na te pytania i wątpliwości jest bardzo prosta – wystarczy użyć odpowiednich narzędzi, a sukces jest gwarantowany.

Niezawodność kołków rozporowych Fischer

kołki rozporowe fischerWspółcześnie istnieje cała masa rozwiązań technicznych, które pozwalają nam w bardzo łatwy sposób przeprowadzać najprostsze prace budowlane, takie jak wieszanie szafek czy innych mebli w naszych domach. Zupełną nowością są taśmy samoprzylepne, które gwarantują doskonały efekt, jednak najbardziej popularnym i – co najważniejsze – niezawodnym od wielu lat sposobem na montaż mebli są kołki rozporowe Fischer. To rozwiązanie można spotkać w dosłownie każdym domu i mieszkaniu wybudowanym przed kilkoma laty. Kołki służyły nam przez dziesiątki lat i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy miał ulec w jakiś sposób zmianie. Co jednak decyduje o wyjątkowości tego rozwiązania? Przede wszystkim prostota – z montażem kołków rozporowych powinien spokojnie poradzić sobie dosłownie każdy, kto kiedykolwiek trzymał w ręku narzędzia. Zawieszenie szafki w kuchni to naprawdę prosta czynność, która nie wymaga wzywania ekipy remontowej. Wiertarka, młotek, centymetr, poziomica i śrubokręt – oto wszystko, czego potrzeba do montażu szafki. Samo wkręcenie kołka jest naprawdę banalne, wystarczy bowiem w odpowiednim miejscu wywiercić otwór, wbić do niego palik, a następnie wkręcić w niego śrubę. Przy samym zawieszeniu szafki przyda nam się pomoc drugiej osoby, jeśli jednak dysponujemy sporą krzepą, nie będzie to konieczne. Kiedy szafka już wisi, dobrze jest sprawdzić poziomicą, czy udało nam się zamontować ją prosto. To naprawdę bardzo proste!

Wystarczy odrobina szczerych chęci, wolne popołudnie i komplet narzędzi, żeby szybko i przyjemnie przeprowadzić prosty remont w kuchni. Pamiętać przy tym należy o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętów AGD – podczas wiercenia otworów na kołki z pewnością pojawi się mnóstwo kurzu, który później trzeba będzie posprzątać. Lepiej zatem, żeby nie przedostawał się on do kuchenki, tostera czy ekspresu do kawy. Dzięki kołkom rozporowym możemy liczyć na efekt, który utrzyma się przez bardzo wiele lat.