Zastosowanie obudów na grzejniki do szkół

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zastosowanie obudów na grzejniki do szkół

W szkołach i przedszkolach ważne jest zapewnianie bezpieczeństwa dzieci poprzez zakrywanie niebezpiecznym dla nich, wystających elementów wyposażenia. Jednym z najczęstszym powodów kontuzji i uderzeń są kaloryfery żeberkowe, które są na tyle twarde i ciężkie, że mogą spowodować poważny wypadek. Montaż obudowy na grzejnik do szkoły czy przedszkola może zapobiec takim sytuacjom, jednocześnie zapewniając pozytywne efekty aranżacyjne.

Cechy obudowy na grzejnik do szkoły

obudowy na grzejniki do szkółW każdej klasie oraz w wielu miejscach na korytarzach w szkołach, które są starszych wiekowo budynkach, wciąż można zauważyć kaloryfery żeberkowe. Jest to część systemu grzewczego, niezbędna do ogrzewania pomieszczeń, która jednocześnie charakteryzuje się niezwykle negatywnym wpływem na aranżację. Zarówno ich obecność w domach prywatnych, jak i w miejscach użyteczności publicznej, kończy się tym, że nie da się ich dopasować do reszty wystroju pokoju. Dlatego też coraz częściej stosuje się maskownice, które dodadzą im walorów estetycznych, jednocześnie zapewniając funkcje ochronne przed kontuzją czy uderzeniem. Obudowy na grzejniki do szkół są niezbędnym elementem wyposażenia, który może zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych wypadków, do których może dojść podczas gonitw czy przepychanek na korytarzach. Dodają również walorów estetycznych, które pozytywnie wpłyną na klimat w klasach szkolnych czy na korytarzach. Osłony na kaloryfery obecne w szkołach najczęściej są wykonane z drewna, płyty meblowej MDF lub sklejki, co wpływa na ich trwałość, która w takim miejscu jest niezbędna. Rzadziej stosowane są te zrobione ze stali nierdzewnej czy szkła. Obudowę łatwo jest zdjąć i wyczyścić, ponieważ nie jest trwale przytwierdzona do ściany czy grzejnika. Montaż jest niezwykle prosty, można wykonać go bez pomocy wykwalifikowanych do tego osób a niska cena jeszcze pozytywniej wpływa na to, aby wybrać tego typu element dekoracyjny. Niezależnie czy jest to szkoła, przedszkole, firma czy dom prywatny, obecność osłon przyniesie wiele korzyści uczestnikom życia w danym miejscu.

Dzięki obecności obudów na grzejniki do szkół czas, który dzieci spędzają na korytarzach czy w salach lekcyjnych jest dużo bezpieczniejszy. Dzięki nim zminimalizowane jest ryzyko kontuzji czy skaleczenia a w wielu przypadkach nawet poważniejszego wypadku. Poza szkołami i przedszkolami, firmy czy domy prywatne również coraz częściej dodają ten element aranżacyjny, który pozytywnie wpływa na estetykę wyglądu pomieszczeń oraz ochronę dla dzieci.