Zlewozmywak z granitu w praktycznej kuchni

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zlewozmywak z granitu w praktycznej kuchni

 

W końcu udało mi się namówić męża na remont kuchni w naszym mieszkaniu. Obecny wystrój tego pomieszczenia nie zmienił się od dnia, w którym to mieszkanie kupiliśmy, więc postanowiłam je nieco odświeżyć. Poza tym wymarzyła mi się kuchnia o bardziej nowoczesnym stylu, żeby się lepiej prezentowała. Uwielbiam gotować, więc spędzam w tym pomieszczeniu sporo czasu. Na szczęście bardzo to lubię, jednak wolę przebywać w pięknym otoczeniu, który pozytywnie mnie nastraja i poprawia humor.

Stylowa kuchnia z granitowym zlewozmywakiem

zlewozmywak granitowyDobrze urządzona kuchnia powinna być maksymalnie funkcjonalna oraz ergonomiczna, żeby przyrządzanie w niej posiłków było dla nas wygodne. Po wybraniu odpowiednio dopasowanych mebli kuchennych przyszedł czas na zakup pozostałych niezbędnych elementów. Część sprzętu sobie zostawiliśmy, bo nadal doskonale się sprawdza, kilka rzeczy dokupiliśmy. Pozostało więc wybranie zlewozmywaka oraz baterii. Przeglądałam różnorodne modele i długo żaden z nich nie przypadł mi do gustu, bo nie widziałam żadnego, który pasowałby do stylu, jaki wymarzył mi się do tego pomieszczenia. W końcu jednak znalazłam dokładnie to, o co mi chodziło – zlewozmywak granitowy od razu przyciągnął moją uwagę i sprawił, że zachciałam mieć go w swojej kuchni. Najbardziej spodobał mi się w nim wygląd, bo bardzo się różni od standardowych zlewów. Mogłam również wybrać jego kolor, co pozwoliło na stworzenie przepięknej kuchni, w której czerń granitu wspaniale kontrastuje z jasnymi meblami. Takie połączenie wygląda świetnie. Poza tym dowiedziałam się również, że granit jako materiał do produkcji zlewozmywaków ma jeszcze inne zalety poza swoją ciekawą estetyką. Jest on bowiem bardzo wytrzymały, dzięki czemu nie powstają na nim rysy, nawet kiedy wrzucimy do niego noże czy widelce. Jest również odporny na wysokie temperatury, dzięki czemu możemy spokojnie używać na nim wrzątek. Jest również odporny na działanie środków czyszczących. Wystarczy raz na jakiś czas przemyć go wodą z płynem do mycia naczyń, aby móc się jak najdłużej cieszyć jego pięknym wyglądem.

Nasza nowa kuchnia wygląda rewelacyjnie, a zlewozmywak wykonany z granitu dodaje jej niebanalnego uroku. Pomieszczenie to wydaje się być bardzo nowoczesne oraz stylowe, dzięki czemu jeszcze przyjemniej mi się w nim pracuje. Nasi goście też są zachwyceni i kiedy tylko widzą naszą kuchnię, od razu zwracają uwagę na zlew, ponieważ swoim wyglądem się wyróżnia. Poza luksusowym wyglądem doceniam również jego wytrzymałość, która ma dla mnie bardzo duże znaczenie – dzięki niej jest to produkt, który posłuży nam wiele lat.