Metalowe nogi można lakierować proszkowo

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Metalowe nogi można lakierować proszkowo

Wielu z nas lubi odnawiać starocie. To bardzo ciekawe zajęcie, które może przynosić nam ukojenie i spokój, ale być też ciekawym sposobem na życie. Dzięki temu, że obecnie dostępne są różne zaawansowane technologie, renowacja niektórych przedmiotów może przebiegać bardzo sprawnie. Szczególnie dotyczy się to różnego rodzaju metalowych mebli, takich jak krzesła czy stoły. Wykorzystując proszkowe malowanie takich elementów możemy nadać im naprawdę wspaniałą formę.

Jak pokryć metalowe nogi wytrzymałym lakierem?

dokładne malowanie metalowych nógWarto o tym pamiętać, gdyż wielu z nas decyduje się na wyrzucenie takich starych mebli. Dzieje się tak dlatego, że pomalowanie niektórych elementów, na przykład nóg od stołu, może wydawać nam się skomplikowane. Szczególnie, jeżeli są one wykonane z aluminium lub innego opornego na farbę materiału. Na szczęście wiele firm obecnie oferuje swoje usługi w zakresie malowania proszkowego, dzięki czemu możliwe będzie skuteczne pokrycie naszego stołu farbą. Istnieje wiele metod malowania, ale ze wszystkich malowanie proszkowe jest najbardziej efektywne. Działa ono na takiej zasadzie, że wytwarza się pole elektrostatyczne, które przyciąga do siebie cząsteczki lakieru w postaci proszku. Następnie za pomocą pieca lub lamp ultrafioletowych utwardza się lakier, aby tworzył jednolitą strukturę. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu możliwe będzie uzyskanie trwalej powłoki ochronnej, która będzie nie tylko estetyczna ale też bardzo skuteczna. Ważne jest, że takie lakierowane elementy nie muszą być później poddawane żadnej dodatkowej obróbce, takiej jak na przykład szlifowanie. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na odnowienie starych mebli, które znaleźliśmy w garażu lub na strychu. Koszt takiej usługi na pewno będzie znacznie mniejszy, niż w przypadku, w którym chcielibyśmy kupić nowy stół lub krzesła z metalu do naszego warsztatu lub ogrodu. Lakier będzie w stanie skutecznie zabezpieczyć nasze meble. Warto zlecić dokładne malowanie metalowych nóg od stołu fachowcom, którzy zrobią to profesjonalnie.

Dzięki temu, że zdecydujemy się odnowić nasze meble z warsztatu, uda nam się go odświeżyć. Sprawi to, że przebywanie w nim będzie dla nas o wiele bardziej przyjemne, a prace, które będziemy w nim wykonywać sprawią nam o wiele więcej radości i przyjemności. Dzięki temu możliwe będzie bardziej efektywne pracowanie w naszym warsztacie. Taki lakier tworzy bardzo wytrzymałą powłokę, która będzie skutecznie zabezpieczała nawet nogi od stołu, które narażone mogą być na kontakt z wilgocią.