Nowoczesny inwalidzki skuter elektryczny

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesny inwalidzki skuter elektryczny

 

Jestem osoba niepełnosprawną, cierpiąca na mózgowe porażenie dziecięce. Nie poruszam się samodzielnie, a trudność sprawia mi nawet chodzenie o kulach. Marzę o inwalidzkim skuterze elektrycznym, który od niedawna jest dofinansowany przez PEFRON. Własnie zbieram wszystkie potrzebne informacje w celu realizacji mojego planu co do posiadania takiego skuterka. Nowoczesny inwalidzki skuter inwalidzki ma napęd elektryczny, jest połączeniem zwykłego wózka inwalidzkiego z motorowerem. Jest jednak czymś zdecydowanie lepszym, niż wózek, bo pozwala przemieszczać się znacznie szybciej.

Dofinansowanie do inwalidzkich skuterów elektrycznych

inwalidzki skuter elektrycznyDla mnie jest to wspaniałą wiadomość, że niedługo będę mogła sobie pozwolić na zakup skuterka elektrycznego. Wszystko przynajmniej na to wskazuje. W celu uzyskania dofinansowania będę musiała wykazać swoje dochody, a następnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o wypisanie zlecenia na inwalidzki skuter elektryczny z napędem elektrycznym. Nie powinno być z tym problemu, bo od razu widać, że jestem osoba, która bardzo potrzebuje takiego wsparcia, aby być bardziej mobilną i mniej uzależniona od pomocy drugiego człowieka. Marzę o tym, aby móc przemieszczać się swobodnie po całym mieście, samemu załatwiać swoje bieżące sprawy i nie tracić przy tym całego dnia. Skuter z napędem elektrycznym nie jest specjalnie szybki, osiąga prędkość zdecydowanie mniejszą od tej, która może mieć motor. Jest od motorka znacznie wolniejszy, ale posada więcej kół, nawet cztery. Jedynie jeszcze nie została w Polsce uregulowana sytuacja prawna odnośnie dozwolonej prędkości, z jaką może poruszać się skuter inwalidzki. Wiadomo jednak, że nie przesadzałabym z tym, bo nigdy w życiu nie chciałabym przyczynić się do tego, aby ktokolwiek przez moją niefrasobliwość ucierpiał. Sama jestem niepełnosprawna, co prawda, od urodzenia wskutek powikłań poporodowych, ale wiem, jak jest ciężko takim osobom funkcjonować. Społeczeństwo wcale nie jest otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, mało kto pomaga mi wejść np. do autobusu.

Nowoczesny inwalidzki skuter elektryczny to niesamowite urządzenie, dzięki któremu wiele osób dotkniętych chorobą, będzie mogło swobodnie się poruszać. W końcu, także w Polsce, osoby niepełnosprawne zaczną funkcjonować lepiej. Do tej pory dobrodziejstwem techniki mogły cieszyć się jedynie zachodnie państwa, ale od kilku miesięcy i nasz ustawodawca zdecydował, że Polakom należy się dofinansowanie do inwalidzkich skuterków elektrycznych.