Profesjonalny analizator wielkości elektrycznych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Profesjonalny analizator wielkości elektrycznych

 

W zakładach przemysłowych zachodzi konieczność stosowania nowoczesnych urządzeń, które pozwalają kontrolować przebieg poszczególnych procesów. Dodatkowo sprzęty te powinny dostarczać ważnych informacji co do specyfiki zachodzących zdarzeń. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie jeśli chodzi o sieć elektryczną. Ta jest podstawową instalacją, która pozwala zasilać odbiorniki takie jak chociażby maszyny wykonawcze. Każde urządzenie o dużej mocy posiada swoją charakterystykę, która może oddziaływać na cały układ.

Jak skutecznie monitorować parametry elektryczne?

profesjonalne analizatory parametrów sieciWłaśnie dlatego tak ważna jest stała kontrola i monitorowanie jakości energii dostarczanej do poszczególnych maszyn. W tym celu stosowane są profesjonalne analizatory parametrów sieci, które pozwalają mierzyć i kontrolować wiele ważnych wielkości fizycznych. Można tutaj wspomnieć chociażby o napięciu, natężeniu prądu czy mocy. Warto dodać, że analizatory umożliwiają przesyłanie danych do jednostki centralnej. Za jej pośrednictwem można wykonać niezbędne czynności związane z obróbką na podstawie których mogą być sporządzane różne wykresy. Analizatory umożliwiają również wychwycenie ważnych zdarzeń takich jak chociażby zapady, zaniki czy wahania napięcia zasilającego. W zależności od specyfiki zakładu stosowane mogą być jedno lub trójfazowe jednostki. Te drugie stosowane są w miejscach, gdzie instalowane są maszyny o dużej mocy. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które zajmują się produkcją takich sprzętów pomiarowych. W trakcie wybierania najkorzystniejszej oferty szczególną uwagę należy zwrócić na klasę dokładności oraz okres gwarancji. Zakupu można dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i za pośrednictwem Internetu. Jak widać obecnie powszechnym staje się stosowanie nowoczesnych urządzeń pozwalających na pomiar oraz kontrolę parametrów sieci. Jakość energii elektrycznej jest bowiem bardzo ważnym zagadnieniem w każdym zakładzie przemysłowym.

Wpływa ona na sprawność oraz wydajność pracy maszyn. Warto zadbać o to żeby wszystkie kluczowe parametry były monitorowane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w momencie wykrycia nieprawidłowości można natychmiastowo zareagować i wykonać czynności naprawcze. Jest to niezwykle istotne w perspektywie wykorzystania potencjału produkcyjnego oraz zachowania ciągłości procesu. Jak widać obecnie należy stosować nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na zbieranie i analizę dużej ilości danych. Tylko na tej podstawie wyciągnąć można interesujące wnioski, które umożliwiają podejmowanie ważnych decyzji o inwestycjach.