Zabieg kanałowego leczenia

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zabieg kanałowego leczenia

Od kilku dni męczę się z potworny bólem zęba. Jest to dolna szóstka. Mam tam nałożoną plombę. W sumie ząb był leczony pięć lat temu i obawiam się, że coś stało się pod plombą. Muszę teraz jak najszybciej udać się do stomatologa, by sprawdził co tam się dzieje. Trochę się boję. Muszę sobie przypomnieć numer telefonu do swojego stomatologa i pilnie się do niego umówić. Mam nadzieję, że nic poważnego się tam nie dzieje i leczenie nie będzie mnie dużo kosztować. Najważniejsze jest dla mnie jednak moje zdrowie i zęby, które mam na całe swoje życie. 

Poddanie się kanałowemu leczeniu

kanałowe leczenie mokotówNa szczęście udało mi się umówić do dentysty już następnego dnia. Pojechałam tam czym prędzej. Oczywiście, jak to zawsze u mnie bywa, gdy siedzę w poczekalni, to nie czuję wtedy żadnego bólu w zębie. Weszłam do gabinetu i dentysta od razu zaprosił mnie do zrobienia zdjęcia RTG. Wyszło na nim, że wdała mi się próchnica wtórna, która zaatakowała już miazgę. W związku z tym konieczne będzie leczenie kanałowe, które jest kosztowne. Od razu się przestraszyłam i powiedziałam dentyście, że chciałabym skonsultować to z innym lekarzem. Wyszłam z gabinetu i zaczęłam szukać innego stomatologa na dzielnicy. Wpisałam w wyszukiwarkę: kanałowe leczenie mokotów. Udało mi się znaleźć jeszcze jednego lekarza. Umówiłam się tam na wizytę. Okazało się, że mogę podejść od razu. Weszłam do gabinetu i przedstawiła sytuację. Miałam już ze sobą zdjęcie RTG z poprzedniego gabinetu. Ten lekarz również stwierdził, że powinnam mieć zrobione leczenie kanałowe. Powiedział też, że będzie ono tańsze, niż u tamtego dentysty. Musiałam się zgodzić, ponieważ ból był nie do wytrzymania. Dostałam znieczulenie i stomatolog najpierw wyciągnął starą plombę, następnie nałożył trutkę, opatrunek i tymczasowe wypełnienie. Na kolejnej wizycie oczyścił zęba z miazgi. Jestem już umówiona na kolejną wizytę. Na szczęście nie czuję już żadnego bólu. Po dwóch tygodniach miałam następną wizytę, na której miałam udrożniane kanały. Znowu miałam nałożone tymczasowe wypełnienie.

Idę teraz na swoją ostatnią wizytę. Już nie mogę się doczekać, jak będę miała całkowicie wyleczonego zęba. Stomatolog musiał już tylko wypełnić udrożnione kanały i nałożyć stałe wypełnienie. Ostatnia wizyta została jeszcze poprzedzona ponownym zdjęciem RTG, by sprawdzić, czy wszystkie kanały zostały dobrze udrożnione. Na całe szczęście okazało się, że tak. Stomatolog szybko wypełnił mi kanały i założył wypełnienie. Pozostała mi już tylko wizyta kontrolna, na którą muszę iść za miesiąc. Na ten moment cieszę się, że mam wyleczonego zęba. Oby więcej nic się z nim nie działo.