Zalety magnesów neodymowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety magnesów neodymowych

Jednymi z najpopularniejszych pamiątek, jakie można przywieźć z podróży sobie i znajomym, są magnesy lodówkowe. Nie są one jednak zbyt silne i o ile można bez przeszkód używać ich do przyczepiania pojedynczych kartek na tablicach magnetycznych, o tyle nie sprawdzą się zupełnie w przypadku, na przykład ozdobnych listew pokrytych szkłem. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, czyli magnesy neodymowe. Są to jedne z najsilniej działających elementów tego typu, które stosuje się bardzo chętnie w przypadku dopinania plików kartek do tablic magnetycznych, lub wzmacniania przyciągania zwykłych magnesów.

Magnesy neodymowe w domu

magnesy neodymowe do tablicNiemal każdy wie, że zwykłe pamiątkowe magnesy, nie nadają się do zbyt wielu rzeczy. Posiadają jedynie walor dekoracyjny lub sentymentalny, gdyż zazwyczaj stanowią formę pamiątki. Aby przypiąć do lodówki lub listwy plik dokumentów, lub nadruk na grubszym kartonie, warto sięgnąć po magnesy neodymowe do tablic. Rozwiązanie to znane jest niemal z każdej szkoły. Są one bowiem bardzo chętnie wybierane jako tanie i niezawodne elementy wyposażenia sal lekcyjnych. Proces ich produkcji polega na prasowaniu neodymu z innymi materiałami, a następnie wyżarzaniu i pokrywaniu gotowego produktu warstwą odporną. W jego wyniku powstają magnesy charakteryzujące się bardzo dużą siłą przyciąganie. Z powodzeniem są w stanie otrzymać ciężary nawet wiele tysięcy razy większe od nich. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w kilka niewielkich magnesów neodymowych, które przyjmują formę krążków, lub kostek. Te drugie wytwarzają o wiele większe pole magnetyczne, co za tym idzie, doskonale spisują się przy przytwierdzaniu nawet całych plików dokumentów do tablic. Krążki dostępne są w różnych grubościach. Najcieńsze z nich mogą posłużyć jako wzmocnienie magnesów kuchennych. Przyda się to zwłaszcza kiedy nie chce się przytwierdzać ich do lodówki, tylko na przykład do magnetycznej listwy szklanej. Kilka krążków pozwoli bezpiecznie umieścić na jej powierzchni dekorację, która samodzielnie by się nie utrzymała.

Magnesy neodymowe są jednymi z najsilniejszych elementów tego typu. Potrafią utrzymać o wiele większe od nich samych ciężary. Doskonale sprawdzają się w szkołach, gdzie powszechnie się je stosuje. Bez problemu można je także zakupić do domu. Świetnie sprawdzą się na tablicach, na których za ich pomocą będzie można z powodzeniem przytwierdzić nawet całe pliki kartek. Mogą także posłużyć jako wzmocnienie magnesów dekoracyjnych. Dostępne są w kilku różnych formach, z których każda wyróżnia się inną mocą przyciągania.