Zalety uszczelek szczotkowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Zalety uszczelek szczotkowych

Odpowiednie zabezpieczenie naszych drzwi garażowych lub bramy przemysłowej jest bardzo ważne, szczególnie w firmach, w których przez taką bramę przewija się wiele osób. Praktyczne zastosowanie odpowiedniej uszczelki szczotkowej sprawi, że rozwiążemy zarazem problem częstego otwierania bramy jak i dostającego się na teren naszego zakładu kurzu. Czasem dbanie o czystość na hali produkcyjnej jest kluczową kwestią, szczególnie w niektórych branżach produkujących jedzenie lub leki.

Warto zainteresować się uszczelkami szczotkowymi

uszczelki szczotkowe pod drzwiNa pewno niewiele osób słyszało o szczotkach do drzwi. Warto to zmienić, gdyż jest to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przemyśle jak i w naszych domach. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takiego rozwiązania. Uszczelkę szczotkową montuje się dzięki specjalnemu profilowi, który jest nakładany na drzwi. Można dzięki temu zredukować w znacznym stopniu przerwę, która znajduje się pod drzwiami. Zastosowanie dla tego rozwiązania jest naprawdę szerokie, gdyż mogą być to drzwi do naszego salonu, do którego często dostaje się przeciąg lub zapachy z kuchni, ale mogą to być też drzwi garażowe, które można wyposażyć w tego typu uszczelkę z gęstym i długim włosiem. Zapewni nam to gwarancję, że nie będziemy wnosić aż tak dużo brudu za każdym razem, gdy będziemy wchodzić od naszego garażu lub pracowni. To rozwiązanie, które szczególnie cenią sobie osoby, które lubią mieć czysto w domu oraz w miejscu pracy. Obecnie uszczelki szczotkowe pod drzwi wykorzystywane są w takich miejscach jak piekarnie lub magazyny. Pozwala to znacznie zredukować poziom zanieczyszczeń wnoszonych z zewnątrz. Inną ważną zaletą, poza tym, że wiatr nie wwiewa nam brudu na halę, jest fakt, że można dzięki temu zredukować przeciągi, które też często są niekorzystnym aspektem naszych procesów produkcyjnych. Takie uszczelki montowane na profilach są bardzo wytrzymałe, a w razie potrzeby można je szybko zdemontować, gdyż nie wymaga to specjalnego sprzętu. Na pewno każdy z nas sobie z tym poradzi.

Liczba osób zainteresowanych tego typu rozwiązaniem regularnie się zwiększa. Dzięki temu możliwe jest szybkie i niezwykle sprawne zarządzanie naszym budynkiem oraz przestrzeniami magazynowymi. Nie tylko przedsiębiorcy jednak decydują się na tego typu uszczelki do drzwi, gdyż coraz częściej znaleźć można je też w prywatnych domach, szczególnie takich, które posiadają garaże lub warsztaty. W ten sposób można też zabezpieczyć drzwi do piwnicy przed powstawaniem nadmiernego przeciągu.